• Garnki do płyty indukcyjnej

  Garnki do płyty indukcyjnej

  Do gotowania na kuchniach indukcyjnych można używać tylko garnków przeznaczonych do gotowania na tego rodzaju urządzeniu tj. tylko z dnem wykonanym z odpowiedniego materiału albo z dodatkiem materiału, który ulega namagnesowaniu, czyli z tzw. ferromagnetykiem, jest nim np. żelazo. Jeżeli nie jesteśmy pewni możemy upewnić się, czy mamy do czynienia z takim dnem przykładając do niego magnes. Jeżeli magnes przywiera do dna, wówczas jest to dno odpowiednie do kuchni indukcyjnej.

  Dno musi też spełniać jeszcze jeden warunek, musi być idealnie płaskie, bez jakichkolwiek wybrzuszeń, zapewnia to idealne przyleganie dna do płyty indukcyjnej i umożliwia zadziałanie indukcji.

  Należy też zwrócić uwagę na średnicę dna, która powinna mieścić się w zakresie podawanym przez producenta, najlepiej jeżeli średnica garnka jest taka sama jak średnica pola grzejnego podawana przez producenta. Zazwyczaj producenci garnków podają średnicę garnka mierzoną w jego górnej części, nie ma więc problemu jeżeli garnek ma formę prostego walca, gorzej jeżeli garnek zwęża się ku dołowi, jest beczułkowaty itp. Wówczas musimy poznać obwód dolnej części garnka i z pewnością będzie tutaj potrzebna pomoc sprzedawcy. Oczywiście uwaga ta dotyczy kuchni, które wymagają ustawienia dokładnie na polu grzewczym, przy innych rodzajach płyt indukcyjnych nie ma to znaczenia.

  W tej chwili garnki na indukcję są powszechnie dostępne na rynku i klient, nie musi wydawać dwóch, czy trzech tysięcy złotych, aby kupić garnki dobrej jakości. Nie ma chyba producenta, który w swojej ofercie nie posiadałby takich garnków, a oferta jest tak skonstruowana, aby trafić do klientów o różnej zasobności portfela.

  Możemy zatem wybierać wśród takich popularnych marek jak: Berghoff, Gerlach, Elo, Moneta, Silampos, Skeppshult (…), ale bez względu na to czy wybierzemy garnki Berghoff czy garnki Gerlach muszą one być dostosowane do naszych potrzeb. Możemy wybierać wśród kompletów garnków, jak również możemy kupić garnki na sztuki, tylko takie jakie są potrzebne w naszej kuchni bez dodatkowych elementów. Jeżeli jednak chcemy kupić upatrzony komplet garnków kupując jego poszczególne elementy sztuka po sztuce, to pamiętajmy, że komplet garnków kupiony w ten sposób, może być droższy od tego zakupionego w całości i zawsze warto sprawdzić co się nam bardziej opłaca.

  Garnek na indukcję

  Garnek na indukcję - dno

  Garnek Berghoff Virgo

  Garnki oraz kuchnie indukcyjne, to kolejny etap na drodze ewolucji sposobów przygotowywania posiłków. Niezmienna jest jednak radość i doznania smakowe jakie towarzyszą temu procesowi. Gotujmy zatem zdrowo, z uśmiechem i cieszmy się tym co z pewnością przyniesie nam kolejny postęp technologiczny. Tak na marginesie garnki mogą być z indukcją lub bez, ale kucharz zawsze musi wiedzieć co do nich wkłada, bo zdrowe gotowanie to proces który wymaga dobrych narzędzi, zdrowych, świeżych produktów, ale także mądrego gotującego, który potrafi wykorzystać te wszystkie elementy.